O NAS

Początki Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Don Bosko sięgają lat 50-tych XX wieku, kiedy to na poznańskich Winogradach powstały akademiki i pojawili się studenci. W miejscu obecnego kościoła stała tylko drewniana kaplica, a salezjanie dochodzi do swoich „owieczek” z ulicy Wronieckiej. Od tego czasu przez duszpasterstwo „przewinęło się” wielu studentów oraz kapłanów.

Obecnie naszym duszpasterzem jest zafascynowany świętym Janem Bosko ksiądz Artur Rzepecki, który pilnuje byśmy jako salezjańska wspólnota żyli i formowali się w określony, charakterystyczny dla duchowości salezjańskiej, sposób. Dlatego w naszym planie tygodnia nie brakuje zarówno wspólnych Eucharystii i adoracji jak również czasu na rekreację, czyli radosne uprawianie sportu i kurs tańca. Za księdzem Bosko staramy się także zawierzać nasze sprawy Maryi Wspomożycielce, modląc się w Różach Różańcowych. Tak jak w oratorium, co miesiąc odprawiamy ćwiczenie dobrej śmierci, dbając w ten sposób o stan łaski uświęcającej w naszym życiu.

Tak jak ksiądz Bosko na piemonckich wzgórzach i łąkach, my szukamy wytchnienia oraz Pana Boga podczas krótszych i dłuższych, bardziej lub mniej formacyjnych wyjazdów. Mając tak energicznego i żywego Duszpasterza niemal zawsze spędzamy czas aktywnie zdobywając szczyty, jeżdżąc na nartach, spacerując…. nie zapominając przy tym o Panu Jezusie, który przychodzi do nas nie tylko w sakramentach, ale i w drugim człowieku. Czasem na szlaku można doświadczyć Go jeszcze bardziej.